+1 Oy
327 Gösterim
Kontrol Kartı Kategorisinde
Merhabalar,

TF S6U kontrol kartlı panelimizde usbtoRS232 kablomuzla bilgisayara bağlantıyı gerçekleştirebiliyoruz fakat panelde wait uyarısı çıkıyor. Kontrol kartı ve usb portu arasındaki usb kabloyu iptal edip doğrudan kontrol kartına usb ya da flash ile bağlantı yapmayı denediğimizde yine aynı şekilde wait uyarısı alıyoruz. Hatta doğrudan kontrol kartı usb girişine kabloyu taktığımızda daha bilgisayar tarafındaki kabloyu takmadan bile ''wait'' yazısı çıkıyor. 2-3 tane farklı kablo ile denedik ve sorun geçmedi. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? destekleriniz için teşekkürler.

1 Cevap

0 Oy
(16.7k Puan)
Efendim büyük ihtimal kontrol kartınızın giriş yerine bir sıvı teması var "kolonya yada tiner ile" dış fırçasının ucuna sürerek orayı bir temizleyin.
Cevap için teşekkürler. Locktite kontak temizleyicisi ile kartı temizledim, uçup kuruduktan sonra tekrar deneyeceğim. Temizlemesini kastettiğiniz yer kartın usb giriş yeri midir ? Teşekkürler
(16.7k Puan)
Evet efendim kartın direk usb yerini iyice bir temizleyin bir yerde kısa devrede olabilir WAİT hatası "su teması gibi yada usb kısmında küçük bir tel gibi kısa devre olmuş gibi düşene bilirsiniz."
levhama flası takıyorum usb yazıyor ama yuklemıyor flası cıkarana kadar usbde kalıyor yardımcı olurmusunuz
(16.7k Puan)
Merhabalar kontrol kartı ve flash arasında usb kablo varmı acaba var ise onu bir iptal edin öyle deneyin.
...